Онкохворі можуть отримати безоплатні препарати не лише у своїй лікарні

Безкоштовні препарати для лікування онкохворих безоплатно надаються у лікарні на основі їхніх замовлень, які подаються раз на рік на основі кількості пацієнтів. Що робити хворим, якщо необхідні їм ліки закінчилися, розповіли в Міністерстві охорони здоров’я.

Отже, якщо необхідні препарати закінчилися в лікарні, де ви проходите лікування, потрібно:

1. Зібрати всі документи, які підтверджують захворювання та потребу в конкретному препараті.

2. Перевірити, в яких лікарнях є залишки препарату, закупленого централізовано, на сайті.

3. У разі можливості переїжджати — з усіма наявними документами, обстеженнями й призначеннями звернутися до лікарні, де є препарат, і отримати його там. Важливо попередньо зв’язатися з закладом та уточнити, чи зможе він вас прийняти.

4. Якщо можливості переїжджати немає — звернутися до головного лікаря закладу, в якому ви проходите лікування, із заявою про забезпечення вас необхідним лікуванням, що входить до гарантованого пакету послуг. Копію заяви потрібно також надіслати до Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

5. Проконсультуватися з лікарем, який вас лікує, чи головним лікарем закладу, де ви проходите лікування щодо можливості перерозподілу препарату з тих лікарень, де він є в наявності. До цього процесу також залучається обласний департамент охорони здоров’я (ДОЗ). У такому разі необхідно написати заяву на ім’я керівника ДОЗ з копією на головного лікаря лікарні, де ви проходите лікування. Питання перерозподілів лікарських засобів вирішуються між ДОЗ/керівниками закладів — такий порядок доступний для ДОЗ з огляду на постанову Кабміну № 298.

Читайте також: COVID-сертифікат в Україні більше не потрібен.

Фото: Depositphotos