Новий штам коронавірусу виявлено на Дніпропетровщині

У зразку стічної води, відібраному в Павлограді Дніпропетровської області, виявлено новий штам коронавірусу. Методом секвенування його визначено як новий варіант SARS-CoV-2 Omicron – XBB.1.9. Це перша знахідка такого різновиду штаму Omicron у стічній воді. За повідомленням Міністерства охорони здоров’я, це може свідчити про ймовірну появу такого варіанту у хворих на ковід на території Дніпропетровської області вже найближчим часом.

Дослідження проводили фахівці референс-лабораторії Центру громадського здоров’я. Посприяло  цьому Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україн».

Станом на березень 2023 року, цей варіант вірусу було виявлено лише в однієї людини – мешканця Київської області, який захворів на ковід.

Новий варіант штаму SARS-CoV-2 Omicron наразі розповсюджений в Індонезії (до 50 % випадків), країнах Південно-Східної Азії та деяких країнах Європи. Нині фахівці з різних країн активно вивчають штам, і, за прогнозами, Omicron XBB.1.9 може стати домінуючим найближчим часом.

У межах проєкту USAID в 2023 році планується підтримати проведення секвенування зразків стічної води, що будуть відібрані також в  Кіровоградській, Чернівецькій, Львівській, Чернігівській, Київській, Житомирській, Вінницькій та Рівненській областях.

 

Нагадаємо, Вакциновані від коронавірусу за кордоном можуть сформувати сертифікат в «Дії»