На лікування до Європи за тиждень доправили ще 18 українців

Чергову групу з 18 пацієнтів впродовж тижня було евакуйовано до країн Європи. Серед них як цивільні, так і військові з Одещини, Черкащини, Київщини, Дніпропетровщини та територій активних бойових дій. У складі групи люди з мінно-вибуховими пораненнями та онкохворі. До себе на лікування їх прийняли в Австрії, Франції, Нідерландах, Норвегії, Польщі та Швеції.

Як повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я, такі доправлення  здійснюються практично щодня. Адже постійні бойові дії, обстріли та пошкодження інфраструктури суттєво ускладнюють надання медичної допомоги на сході та прифронтових територіях.

Евакуюють дорослих і дітей із важкими пораненнями, опіками та захворюваннями, які потребують спеціалізованої та невідкладної медичної допомоги.

Міжнародні партнери у взаємодії зі службою екстреної медичної допомоги забезпечують транспортування пацієнтів від лікарень у прифронтових територіях через медичний хаб у Львові до аеродрому в Польщі. Далі повітряними госпіталями чи спеціальним авіатранспортом транспортують українців до інших країн.

За потреби пацієнтів супроводжують родичі або близькі, враховуючи необхідність у сторонній допомозі та підтримці через важкий стан, а також у подальшому післяопераційному догляді.

Загалом від початку війни вже евакуйовано понад 2 500 українців.

Читайте також: Хворих херсонців евакуювали на Львівщину

 

Фото:  moz.gov.ua