На Херсонщині посилюють епідеміологічний контроль

Через підрив на Каховській ГЕС на Херсонщині готуються до можливого погіршення епідеміологічної ситуації. Як повідомили в Міністерстві охорони здоров’я, у зв’язку з цим уже сформували оперативні резервні бригади Центру контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ), які виїжджатимуть на Херсонщину та контролюватимуть ситуацію.

На базі однієї з лікарень Миколаївської області також розгорнули інфекційний хаб, де прийматимуть пацієнтів з гострими кишковими й іншими інфекційними хворобами. Такі самі хаби можуть розгорнути також на Херсонщині та Дніпропетровщині.

За словами заступника очільника МОЗ, головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, поки спалахів інфекційних хвороб в області немає, проте в поверхневих водоймах зафіксовано значне перевищення мікробіологічних показників.

Саме тому місцевим жителям заборонено пити таку воду, використовувати її для обробки харчів, господарських потреб, а також купатися в ній.

Мешканців приватних будинків, які зазнали підтоплень, забезпечать засобами дезінфекції води.

На території Херсонської міської територіальної громади також діє заборона купання, водопою тварин, забору води, вилову риби в акваторії Дніпра та акваторії інших водойм, місцях затоплення (підтоплення) населених пунктів Херсонської МТГ.

Читайте також: «Крим може залишитися без води на 10–15 років, а можливо, і назавжди», — екологиня.

Фото: grivna.ua