МОЗ закупить 1126 генераторів для медзакладів

Для тих медичних закладів, які не мають засобів профінансувати придбання альтернативних джерел живлення, міністерство закупить ще 1126 потужних генераторів. Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час наради з керівниками структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій.

«Окрема увага приділяється забезпеченню медичних закладів автономними джерелами живлення, їх належному утриманню, створенню резерву паливно-мастильних матеріалів. Для забезпечення потреб медичних закладів, що не мають можливості самостійно або за допомогою місцевої влади забезпечити збільшення потужностей наявних альтернативних джерел живлення, МОЗ закуповує ще понад 1,1 тис. генераторів», — сказав Віктор Ляшко.

За його словами, із початку повномасштабної війни майже 400 генераторів уже доставлено до українських лікарень за допомоги міжнародних організацій. Переважна їх частина встановлена у лікарнях прифронтових і фронтових регіонів та на деокупованих територіях, які зазнали найбільших руйнувань комунікацій та інфраструктури. Решта — спрямовані до медичних закладів, які приймають найбільшу кількість пацієнтів.

Також для підсилення медзакладів у прифронтових та деокупованих територіях, у яких є потреба в лікарях, МОЗ розробило механізм відрядження фахівців з інших регіонів. Передбачається направлення , в першу чергу, тих медичних працівників, які самостійно виявлять бажання бути залученими до такої роботи.

Читайте також: В Україні запустили гарячу лінію для онкохворих

Фото: moz.gov.ua