Соціальні видатки у держбюджеті-2023 зростуть до 408 млрд гривень

Соціальні видатки у державному бюджеті України на 2023 рік зростуть до 408 млрд гривень. Про це повідомила перша заступниця міністерки соціальної політики України Дарія Марчак під час телемарафону «Єдині новини».

«Соціальний бюджет наступного року зростає, загальні видатки соціальні державного бюджету складають 408 млрд гривень. Із них 233 млрд грн – це виплати з державного бюджету Пенсійному фонду на виплати пенсій. При цьому ми говоримо про те, що загальні соціальні стандарти зростають на 5,4%. Звичайно, це, на жаль, не перекриває темпів інфляції, але це той рівень підвищення, який держава на сьогодні фінансово може собі дозволити», – сказала Дарія Марчак.

Вона додала, що у проекті бюджеті на 2023 рік передбачені виплати для ВПО та на житлово-комунальні субсидії.

«Ми продовжуємо допомогу внутрішньо переміщеним особам – близько 60 млрд гривень – це величезна сума. Близько 4,5 млн ВПО на сьогодні обраховується в нашій країні, яким ми здійснюємо виплати. Уряд далі продовжує здійснювати виплати на житлово-комунальні субсидії – 38 млрд гривень на ці потреби. Тому фактично рівень по житлово-комунальним субсидіях залишається на тому ж рівні, що й в поточному році», – зауважила перша заступниця міністерки соціальної політики України.

Проект державного бюджету на 2023 рік передбачає мінімальну зарплату 6700 гривень, прожитковий мінімум – 2589 гривень.

Нагадаємо, у жовтні пенсії українців зросли в середньому на 231 гривню.

Фото: slovopravdy.com.ua