Медики тренувалися на випадок можливого теракту на ЗАЕС

Міністерство охорони здоров’я відпрацювало алгоритм дій у випадку можливого теракту на ЗАЕС. Про це інформує відомство.

Випробували роботу пунктів евакуації у 50-кілометровій зоні забруднення. У рамках одного зі сценаріїв моделювання загрози у 20 населених пунктах Запорізької області протестували алгоритм видачі калію йодиду.

Також напрацювали інструкції для закладів охорони здоров’я щодо заходів реагування на надзвичайну ситуацію техногенного походження. Зокрема, стосовно розгортання ліжко-місць для постраждалих та лікування евакуйованих з зони потенційного ураження.

У Національному центрі радіаційної медицини відпрацьований розподіл та забезпечення лікувальних ресурсів, засобів індивідуального захисту персоналу і пацієнтів, засобів деконтамінації (усунення хімічних, радіаційних чинників та біологічних агентів), обладнання та устаткування щодо дозиметричного контролю.

На базі центрів контролю та профілактики хвороб у Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській областях сформовано групи радіаційного захисту. Вони мають алгоритми дії в разі теракту на ЗАЕС. Всі бригади забезпечені приладами для вимірювання гамма-фону, радіометрами та дозиметрами.

Нагадаємо, МОЗ радить підготувати аптечку мешканцям 50-кілометрової зони навколо ЗАЕС.

Фото: МОЗ