Лікування та реабілітацію постраждалі від війни українці мають отримувати безкоштовно

Лікування та реабілітація для постраждалих від війни українців є абсолютно безкоштовною. Як нагадують у Міністерстві охорони здоров’я України, усе компенсує держава.

Як розповіла заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак, військові та цивільні мають пройти спеціалізовані медичні огляди, де фахівці визначають, чи є потреба в амбулаторному або спеціалізованому лікуванні, або ж є потреба продовжити лікування за межами України, в європейських клініках.

«Усі медичні огляди, лікування та подальша реабілітація звільнених із полону пацієнтів є безоплатними і забезпечуються коштом державного бюджету у визначених медичних закладах», – наголосила Микичак.

Українці, які цього потребують, можуть скористатися механізмом медичної евакуації й отримати спеціалізоване лікування в європейських клініках. Лише протягом минулого тижня на спеціалізоване лікування направили 45 українських пацієнтів.

Наразі українців на лікування приймають 18 країн-партнерів: Німеччина, Франції, Ірландія, Італія, Данія, Швеція, Румунія, Люксембург, Бельгія, Іспанія, Португалія, Нідерланди, Австрія, Норвегія, Литва, Фінляндія, Польща, Чехія та Норвегія. Допомогу за кордоном можуть отримати як військові, так і цивільні з комбінованими важкими мінно-вибуховими травмами, опіками, онкохворі пацієнти та пацієнти із захворюваннями, які потребують спеціалізованого лікування.

Як подати заявку на лікування за кордоном, можна дізнатися за посиланням.