Дім для сімей з онкохворими дітьми в Україні з’явиться в 2025 році

Як і анонсували раніше, в Україні з’явиться Дім Рональда МакДональда, завдяки чому батьки онкохворих дітей, які лікуються в «Охматдиті», зможуть перебувати з ними під час лікування абсолютно безкоштовно. Як повідомили в Міністерстві охорони здоров’я, сьогодні, 29 серпня, НДСЛ «Охматдит» та благодійна організація «Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні» уклали відповідний договір щодо реалізації проєкту.

Це буде будинок орієнтовною площею 3500 м², на п’ять поверхів і 50 кімнат. У ньому одночасно зможуть проживати 2600 сімей з важкохворими дітьми. Для родин будуть передбачені спальні з окремими ванними кімнатами. В їхньому розпорядженні також будуть зручні кухні, гральні кімнати, дитячий майданчик тощо. Сам будинок проєктуватимуть з врахуванням інклюзивних потреб маломобільних осіб, а в підвалі облаштують укриття. Харчування буде безкоштовним.

Будівництво розпочнуть у третьому кварталі 2024 року, а в експлуатацію приміщення введуть у третьому кварталі 2025 року.

Як зазначають у МОЗ, Дім Рональда Макдональда дозволить активно залучати родини до лікувального процесу, надавати їм необхідну психосоціальну підтримку, а також зменшить фінансове навантаження на родини, зокрема стосовно проживання та харчування.

Фото: фундація «Дім Рональда Макдональда в Україні»

Читайте також: Україна отримала 20 спецавтомобілів швидкої для новонароджених.