Жінок ставитимуть на військовий облік лише за їхньою згодою

Жінок на військовий облік братимуть лише у разі їхньої згоди та не раніше, ніж через місяць після завершення воєнного стану. Про це повідомили в пресслужбі Генштабу.

«Досвід розгортання військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу доводить, що в державі на сьогодні немає гострої необхідності суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку», – зазначається щодо причин такого рішення.

За повідомленням Генштабу, під час проведення загальної мобілізації під час війни з росією на військову службу до ЗСУ та інших військових формувань призвали всього близько 1% жінок від загальної кількості мобілізованих. Більшість з них призначено на посади медичного персоналу, підрозділів зв’язку, морально-психологічного забезпечення, діловодів, бухгалтерів та кухарів. Наразі залишається потреба у жінках-фахівцях з медицини, радіотехніки та харчових технологій.

Нагадаємо, що раніше ставити на військовий облік жінок, чиї професії споріднені з військово-обліковими спеціальностями, мали з 1 жовтня цього року.

Фото пресслужби Генштабу