На Київщині врятували майже тисячу котів та собак

Близько 1 тисячі тварин з початку повномасштабного вторгнення врятували у Київській області волонтери, які об’єднались у громадську ініціативу «Зоопатруль». Покидаючи свої домівки, чимало українців залишили і домашніх улюбленців, які опинилися без догляду та їжі. Активісти зоопатруля їздили столицею, звільняли чотирилапих, підбирали та годували. Інколи навіть доводилось напівлегально зламувати квартири (звісно, із дозволу хазяїв, з якими вдавалося зв’язатися).

Зооволонтерка організації Ірена Скакун розповіла «Пенсійному кур’єру», що зоопатруль починав свою роботу з двох невеличких бригад по 2-3 людини. Згодом таких бригад стало 24 і вони охопили інші міста області. Виїжджали, зокрема, в Ірпінь, Бучу, Гостомель.

«Саме в тих краях ми знайшли собаку, який був і з осколковими, і з кульовими ураженнями. Врятувати його, нажаль, не вдалося, з часом від важких поранень він помер. Не менш трагічною, але більш щасливою виявилася історія собаки на прізвисько Лис з Макарова, до якого була прикріплена міна. Його, на щастя, врятували», – розповідає активістка.

Головною складністю у роботі Ірена вважає саме емоційну складову. Волонтерам дуже важко дивитися на страждання тварин і пропускати все через себе. Зараз, коли бойових дій навколо столиці нема, волонтери почали більше допомагати покинутим на вулицях тваринам, тим, яких збили автівки чи покалічили живодери. Крім того, допомагають і людям похилого віку, у яких є тварини, привозять їм корм.

Зірки допомагають у прилаштуванні

Щоб прилаштувати чотирилапих, які живуть у притулку організації, у добрі руки, активісти залучають зірок шоу-бізнесу. У програмі «Зірковий патруль», що виходить на ютуб-каналі організації, беруть участь відомі актори, співаки, кулінари. Вони розповідають про особистий досвід переживання війни, історії з життя та привертають увагу до проблем тварин. Так, чотирилапим вже встигли допомогти актори Ольга Сумська та Станіслав Боклан, комік Євген Кошовий, співаки Даша Астаф’єва та Дантес.

Хоча, каже Ірена Скакун, є багато таких, які не розуміють, чому у такі складні часи хтось допомагає тваринам, а не людям.

«Я вважаю, що у гуманній країні, за яку ми боремося зараз, яку відбудовуємо, кожне життя важливе. Якщо ми зараз відпустимо якийсь один сегмент того, що нас оточує, то ми не зможемо побудувати цілісну гармонійну європейську країну. Ми не нівелюємо діяльність тих, хто допомагає людям, це надзвичайно важливо. Але й ігнорувати потреби тварин теж не можна. Вони завжди  з нами, ми їх приручили, ми за них відповідаємо, ми потрібні їм теж. Одне не відміняє інше. Допомога тваринам не відміняє допомогу людям. Всі ми намагаємося допомагати по мірі можливості по мірі свого поклику серця», – зазначає волонтерка.

Нагадаємо, умови вивезення домашніх тварин у Польщу змінили.

Фото: Зоопатруль