Чи вистачить взимку вугілля?

Сьогодні, 28 серпня, в Україні відзначають День шахтаря.

Напередодні міністр енергетики Герман Галущенко провів нараду з нагоди свята. Він наголосив, що вугільна галузь значно постраждала від воєнної агресії росії. Проте для енергетичної безпеки держави необхідно докласти максимум зусиль, щоб теплову генерацію забезпечити паливом.

«Цей опалювальний сезон буде дуже складним не лише в Україні, вся Європа готується до найскладнішої зими. Забезпечення вугіллям в такій ситуації є ключовим завданням, і ми вже маємо відповідні плани, як це зробити», – зазначив Герман Галущенко.

«Ми маємо в першу чергу розраховувати на власний видобуток вугілля, в ідеалі – видобувати стільки, щоб забезпечити власні потреби повністю. А після покриття внутрішніх потреб наше вугілля може стати експортним товаром для країн Європи, які зараз зацікавлені у цьому ресурсі. Вугільна галузь зараз має великі перспективи і значний потенціал для розвитку»,  – наголосив очільник міністерства.

Він зазначив, що з нагоди Дня шахтаря більше 600 працівників вуглевидобувних підприємств нагороджено міністерськими та урядовими відзнаками, і привітав гірників зі святом.

«Пишаюся тим, як ви робите величезну, складну справу у цей найважчий період нашої історії. Багато з вас безпосередньо зіткнулися з жахіттями війни. Є відчуття неймовірної гордості за ваші героїчні вчинки! Герої серед нас, і ми дійсно вами пишаємося! Бажаю всім нам якнайшвидшої перемоги!», – підсумував Галущенко.

Читайте також: Тарифи на світло не підніматимуть завдяки продажу електроенергії за кордон.