День Незалежності України: 10 цікавих фактів

24 серпня святкуватимемо 32-гу річницю проголошення незалежності нашої держави. Шлях до цієї дати був непростим, і сьогодні ми продовжуємо відстоювати право на існування України на полі бою. Соціальна інформаційна платформа пропонує пригадати найцікавіші факти, які стосуються Дня Незалежності нашої держави.

16 липня 1990 року була ухвалена Декларація про державний суверенітет України, яка стала поштовхом до побудови нової держави. Вона проголошувала право України безпосередньо створювати відносини з іншими державами.

Вперше святкували День Незалежності України саме 16 липня 1991 року, пізніше дату перенесли на 24 серпня.

392 депутати проголосували «за» ухвалення Акту проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року на позачерговому засіданні Верховної Ради України.

93 слова — таким був обсяг Акту, який був набраний на друкарській машинці та вміщався на одній сторінці.

Після завершення позачергового засідання біля трибуни Верховної Ради опозиціонери виконали гімн Українських січових стрільців. Пісню також підхопили люди, що мітингували на вулиці.

90,32 % українців відповіли «Так» на запитання «Чи підтверджуєте ви Акт проголошення незалежності України?» під час всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року.

Понад 90 країн світу, зокрема всі країни НАТО і ЄС, визнали незалежність України до кінця січня 1992 року. Польща стала першою державою, яка це зробила.

28 січня 1992 року Державний прапор України було офіційно затверджено як державний символ незалежності.

24 серпня 1994 року провели перший військовий парад, що був присвячений Дню Незалежності України.

2 вересня 1996 року було введено в обіг національну валюту України — гривню.

Головне фото: DW