Як нараховуватимуть плату за комуналку під час війни

Під час дії воєнного стану можна уникнути плати за комунальні послуги, якщо ви не проживали в помешканні протягом більш як 30 днів. Як це зробити, розповіла заступниця міністра громад і територій Наталія Хоцянівська в коментарі «Фактам ICTV».

За її словами, є два способи це зробити:

– за відсутності лічильників у помешканні можна звернутися до надавачів комунальних послуг для того, щоб нарахування за такі послуги не здійснювали. При цьому потрібно документально підтвердити своє неперебування в квартирі, а саме – додати до заяви постачальнику послуг довідку про лікування, довідку ВПО чи довідку про несення служби в ЗСУ.
– за наявності лічильників потрібно не забувати подавати їх показники, а саме – повторювати попередні.

Водночас за послуги управління багатоквартирним будинком та послуги теплопостачання платити доведеться всім, окрім людей, в яких житло зруйновне.

Проте, як наголошує Хоцянівська, ситуації з нарахуванням плати за комунальні послуги можуть відрізнятися в різних містах – наприклад, у Чернігові частково скасували плату за комунальні послуги за березень та квітень, а міський голова Харкова оголосив, що мешканці міста не сплачуватимуть комуналку до кінця війни.

Нагадаємо, ціну на газ українцям не підвищуватимуть до кінця війни.