У жовтні-листопаді звертатися за призначенням субсидій усе ще потрібно до органів соціального захисту

З 1 жовтня розпочнеться поетапна передача функцій адміністрування житлових субсидій та пільг Пенсійному фонду України. Попри це, приймання документів від громадян для призначення субсидій протягом жовтня та листопада все ще здійснюватимуть органи соціального захисту. Вони й передаватимуть дані для виплат в електронному вигляді до ПФУ.

Як повідомили в пресслужбі Пенсійного фонду, протягом останніх двох осінніх місяців ПФУ лише здійснюватиме виплату житлових субсидій, які призначатимуть органи соцзахисту. Виплати здійснюватимуть усім громадянам, яким призначили субсидії, – незалежно від того, є вони пенсіонерами чи ні.

А вже з 1 грудня подавати заяви на призначення житлових субсидій та пільг можна буде до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду, незалежно від місця проживання.

Це все передбачено постановою Кабміну від 16.09.2022 №1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України».

Нагадаємо, щоб отримати субсидію на весь опалювальний сезон, потрібно звернутися за її призначенням протягом двох місяців з його початку. Якщо людина отримувала субсидію в минулому опалювальному сезоні, у новому її призначать автоматично, проте в разі переїзду й потреби допомоги на оплату ЖКП на новому місці, звертатися за її призначенням потрібно заново.