Тарифи на електроенергію хочуть підвищити

Через велику вартість відновлення енергетичної інфраструктури розглядають можливість підвищення тарифів на електроенергію для споживачів. Як повідомили в НКРЕКП, про це заявив очільник Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Костянтин Ущаповський під час телемарафону.

За його словами, після численних обстрілів енергетичних об’єктів з боку російських військ для відновлення живлення споживачів використовували тимчасові схеми подання електроенергії. Проте ці схеми не можна використовувати для забезпечення проходження нового опалювального сезону.

Розглядають варіанти підвищення тарифів до 2,40 грн та 2,80 грн за 1 кВт-год. Наразі діє тариф 1,44 грн/кВт-год при споживанні до 250 кВт-год на місяць та 1,68 грн/кВт-год при споживанні понад 250 кВт-год на місяць. Спеціальний період з відповідними пільговими тарифами на електроенергію діятиме до 30 квітня цього року. Тобто з травня тарифи вже можуть підвищити.

Як наголосив Ущаповський, вразливі верстви населення платитимуть менше.

«Головним тут є завдання забезпечити захист вразливих категорій споживачів, розробивши відповідні програми цільового соціального захисту», — зазначив посадовець.

Читайте також: З частини українців не стягуватимуть борги за житлово-комунальні послуги.

Фото: pmg.ua