Механізм призначення субсидій хочуть змінити

Механізм призначення допомоги на оплату житлово-комунальних послуг планують вдосконалити. Зокрема, особисто повідомляти людину, якщо вона має право на субсидію. Про це заявила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович в ефірі Українського радіо.

«Ми плануємо спрощення й подальшу цифровізацію наших соціальних допомог, і розпочинатимемо із субсидій, бо це доволі масова допомога — 2,2 млн господарств», — наголосила посадовиця.

За її словами, збільшиться кількість реєстрів, які надаватимуть інформацію Пенсійному фонду, зокрема щодо доходів громадян. Завдяки цьому можна буде автоматично визначити право людини на допомогу з оплати ЖКП до її звернення за призначенням таких виплат.

«Ми зможемо сказати: ви маєте право на субсидію. Ми бачимо, що вас п’ять членів родини проживає разом, ось ваші доходи — ми зробили такий обмін, таку верифікацію. Ваші видатки по комуналці більші, ніж ваші доходи у відсотковому співвідношенні — ми можемо вам таку допомогу запропонувати», — розповіла Жолнович.

Після цього людина зможе вирішити — потрібна їй житлова субсидія, і підтвердити заявку, чи ні. Пакет документів за неї сформують.

Повідомляти про право на субсидію планують через мобільний застосунок «Дія», особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду чи смс-повідомленням. У перших двох випадках людина зможе підтвердити подання заявки на допомогу онлайн, в останньому — їй потрібно буде звернутися до ЦНАПу, сервісного центру ПФУ чи уповноважених місцевих органів влади для оформлення субсидії.

Нагадаємо, середній розмір субсидії в неопалювальному сезоні становить 350 грн.

Фото: tke.if.ua