Ветерани праці: пільги, яких немає

Перелік пільг, передбачених законодавством для ветеранів праці, є чималим.  Однак більшість з них несуттєві або не реалізуються на практиці через відсутність фінансування. Про це відверто йдеться на сайті Міністерства соціальної політики.

Ветеранами праці визнаються громадяни, які вийшли на пенсію й мають стаж роботи 40 років — чоловіки й 35 років — жінки. Це передбачено Законом «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», що набув чинності в 1994 році.

Цим законом для зазначеної категорії громадян передбачена низка пільг. Одна з них — першочергове безоплатне зубопротезування. Як це працює, ми вирішили розібрати на конкретному прикладі.

Довідка про пільги

До Соціальної інформаційної платформи звернулася киянка Олена Яківна, якій цього року виповниться 70 років. Нещодавно вона відчула гострий зубний біль і спробувала скористатися своєю пільгою, щоб швидко отримати безкоштовне лікування. У неї понад 37 років стажу і є посвідчення ветерана праці. За словами Олени Яківни, вона на пенсії з 2008 року й ніколи цим посвідченням не користувалася.

«Я звернулася до нашої районної поліклініки. Там мені одразу відмовили. Сказали: якщо хочу звернутися на умовах невідкладної швидкої допомоги, то маю сплатити в касу 166 гривень тоді мене оглянуть і випишуть направлення. А якщо хочу безкоштовної допомоги, то маю принести довідку, що маю пільги», — розповідає пенсіонерка.

Щоб переглянути повний вміст цього матеріалу,
потрібно придбати пакет підписки та авторизуватись.