Як розблокувати банківську картку через накладення арешту на рахунок

Українцям почали блокувати банківські рахунки через накладення на них арешту. Блокуються, зокрема, пенсійні й зарплатні картки, рахунки для соціальних виплат тощо. Про це Соціальна інформаційна платформа повідомляла раніше.

Нагадаємо, що на час дії воєнного стану було заборонено накладати арешт на рахунки із сумами до 100 тисяч гривень. Однак у квітні цього року цю заборону скасували. Тому тепер якщо людина має певні борги, її банківський рахунок можуть швидко заморозити незалежно від того, яка сума грошей на ньому. 

Соціальна інформаційна платформа попросила адвокатку Анжеліку Пономаренко, чиї клієнти вже опинилися в таких скрутних обставинах, прокоментувати ситуацію.  

Арешт — за рішенням виконавчої служби

За її словами, арешт на банківський рахунок може накладатися за рішенням виконавчої служби. Підставою можуть бути, наприклад, судові рішення, борги за комунальні послуги тощо.  

«Після 2 березня 2022 року, коли уряд ухвалив відповідну постанову, виконавці могли блокувати тільки ті картки, на яких було більше ніж 100 тисяч гривень. Це достатньо велика сума. А в багатьох людей була заборгованість саме до 100 тисяч. Тому довгий час не було ніяких проблем. Люди спокійно жили. Дехто навіть і не знав, що має борг. Проте зараз заборону зняли, тому виконавці мають право накладати арешти на всі суми, хоч з однієї гривні», — розповідає адвокатка.

Щоб переглянути повний вміст цього матеріалу,
потрібно авторизуватись.