Українцям масово блокують рахунки через борги

Українцям почали блокувати банківські рахунки через накладення на них арешту, у тому числі рахунки для соціальних виплат. Про численні скарги повідомили, зокрема, у Мінреінтеграції.

Арешт накладають на вимогу державних чи приватних виконавців завдяки набуттю чинності Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень та рішень інших органів під час дії воєнного стану», який Верховна Рада ухвалила у квітні.

Цей закон скасовує дію урядової постанови, яка знімала арешти виконавчої служби на суму менше ніж 100 000 грн на час дії воєнного стану.

Проте законом визначено, що з арештованого рахунку його власник має право витрачати не більше двох мінімальних зарплат на місяць, тобто наразі 13 400 грн, а також кошти на податки та збори.

Як наголошують у Міністерстві юстиції, для того, аби отримати доступ до зазначених сум з арештованих рахунків, потрібно:

  1. У разі накладення арешту на кілька рахунків, визначити один рахунок в одному банку для використання дозволеної суми.
  2. Звернутися до Державної виконавчої служби (ДВС) чи приватного виконавця, який наклав арешт на кошти, із заявою про визначення поточного рахунку у банку для здійснення видаткових операцій (її можна подати як у паперовій, так і в електронній формі), вказавши в ній номер рахунку та назву банку, в якому його відкрито.

Виконавець має ухвалити та надіслати постанову про визначення рахунку для здійснення операцій банку протягом трьох робочих днів.

Законом також передбачено, що під час воєнного стану арешт знімається на пенсію і стипендію, крім рішень про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю внаслідок кримінального правопорушення, та рішень, боржниками за якими є громадяни рф.

Для додаткових консультацій можеа звертатися до центру системи безоплатної правової допомоги за номером: 0 800 213 103 (дзвінки безкоштовні).

Фото: dyadkovychi.org.ua