«Велика кількість ветеранських пільг не несе змісту, а існує для звітності», — експерт «Повернись живим»

Не всі пільги для ветеранів мають зміст, тож їх доцільно переглянути та оптимізувати, аби допомога була справді ефективною. Таку думку Соціальній інформаційній платформі висловив ветеран російсько-української війни, керівник аналітичного відділу ГО «Повернись живим» Антон Муравейник.

«Чинне законодавство передбачає певний перелік пільг, який доволі великий. Проблема в тому, що ці пільги не всім доступні. Інша проблема вони не всі мають зміст. На жаль, є низка пільг, які не вирішують жодних проблем. Наприклад, ветерани до 24 серпня отримують тисячу гривень. Яку раніше виплачували до 5 травня. Я особисто не розумію, яку мою проблему як ветерана може вирішити ця сума. А для членів родин загиблих це 650 грн. Відповідно для людей — це невеликі суми, але в масштабах країни це величезні кошти», — зазначив експерт. 

Ще одна очевидна проблема, яка цілком може постати після перемоги України — коштів на забезпечення всіх соціальних гарантій держави перед ветеранами може просто не вистачити. Особливо, якщо згадати прогноз міністерки в справах ветеранів Юлії Лапутіної, яка ще на початку цього року зазначала, що після війни кількість громадян, які будуть дотичними до ветеранських послуг, становитиме до 5 млн осіб. Йдеться як про самих ветеранів російсько-української війни, так і членів їхніх родин. 

І в цьому питанні, на думку аналітика, держава все бачить та розуміє.

Щоб переглянути повний вміст цього матеріалу,
потрібно авторизуватись.