«Держава має дати ветеранам зрозуміти, що вона готова вкладати гроші в людей, які захищали незалежність цієї країни», — захисник Андрій Сарвіра

Андрій Сарвіра — з тих ветеранів, які перший бойовий досвід здобували ще в АТО. Він пішов туди як доброволець 81-ї окремої десантно-штурмової бригади. Після демобілізації Андрій відкрив у Дніпрі піцерію Veterano Pizza, яку розвивав три роки. Згодом з цим брендом захисник перестав співпрацювати, відкривши інший заклад піцерію First Wave («Перша хвиля») та однойменну броварню. Також Андрій один з переможців грантової програми від Українського ветеранського фонду, у рамках якої він отримав 860 тис. грн на розвиток своєї справи.

Як досвідчений підприємець Андрій розповів Соціальній інформаційній платформі, яких кроків від держави чекають ветерани-підприємці для полегшення ведення бізнесу.  

— Зараз через Український ветеранський фонд держава запустила програми, з допомогою яких ветерани можуть отримати кошти на власну справу. Чим ще крім цього держава може допомогти захисникам у розвитку своєї справи?

— Колись, коли я ще перший раз після демобілізації почав свою справу, я говорив: що потрібно ветерану для початку своєї справи? Гроші! На той час  державні банки кредитували під такі скажені відсотки, що закладати їх у бізнес-план — це було нереально. Бо це просто кабала. І хоч зараз з’явилися пропозиції кредитів під 3–5 %, але на той момент це було 25 % і вище. І це — дуже багато. А приватні контори давали взагалі під 50 %. Ти стаєш заручником ситуації, рабом лихваря або державного банку. 

Але друге, що потрібно було б давно зробити нашій державі, — це впровадити податкові канікули. Причому терміном від одного року. Тобто відкрила людина бізнес, почала свою комерційну діяльність — дайте їй щонайменше рік, щоб не платити податки. Це велике навантаження для підприємця, особливо, якщо він ще й працює «в білу». Навіщо ставити цих людей у таке положення, коли вони мусять шукати різні виходи й способи працювати «в сіру» або взагалі «в чорну»? Дайте їм можливість спочатку вижити. Адже перший час — він надважкий. 

Особливо якщо взяти до уваги, що більшість ветеранів не були підприємцями. Вони перший раз це роблять. Дайте можливість їм навчитися й зробити помилки. Бо кожна помилка в бізнесі — це гроші, які втрачає людина. Є дуже багато моментів, яким банально треба навчитися. Ми ж розуміємо, що підприємцями не народжуються, ними стають. І перший рік — найважчий. Згідно зі статистикою 9 з 10 бізнесів закриваються протягом першого року. Так змінімо цю статистику! 

Щоб переглянути повний вміст цього матеріалу,
потрібно придбати пакет підписки та авторизуватись.