У 2002 році вийшов на пенсію за вислугою років згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Мені встановлена II група інвалідності як інваліду війни. Я є учасником ліквідації аварії на ЧАЕС (1 категорія). При виконанні роботи з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС отримав опромінення 30 березня. Чи маю я право на отримання доплати за вказане опромінення?

Доплати за опромінення, отриманого при виконанні робіт з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, чинним законодавством України не передбачено.

Водночас відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2014 № 112, особам, які одночасно мають право на отримання, зокрема, надбавки, додаткової пенсії або підвищення до пенсії відповідно до Законів України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», таке підвищення провадиться за їхнім вибором за однією з підстав.