Родичі зниклих безвісти військовослужбовців можуть здійснити портретне експертне дослідження

Родичі військовослужбовців Сил оборони України, які вважаються зниклими безвісти, можуть звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини для того, аби здійснити портретне експертне дослідження.

Проведення експертного дослідження з ідентифікації військовополоненого за ознаками зовнішності здійснює Київський науково-дослідний інститут судових експертиз.

Для цього рідним необхідно звернутись до Уповноваженого із письмовим  зверненням та надати фото- та відео- матеріали дотримуючись наступних вимог:

  1. Знайдені зображення обличчя на фото та відео полонених мають бути чіткими та якісними (не розмитими й придатними для встановлення індивідуальних ознак зовнішності).
  2. Якщо у кадрі зафіксовано декілька осіб рідним необхідно чітко вказати, яку саме особу необхідно дослідити (вказати місце розташування у кадрі або ознаки одягу).
  3. Порівняльні зразки (фото військовослужбовця до зникнення безвісти) мають бути якісні, чіткі, найновіші та у кількох варіантах.
  4. Обличчя особи у порівняльних зразках має бути в тому ж самому ракурсі (нахилі), що і у знімку (відеозаписі). Наприклад, якщо надається профільне зображення (обличчя повернуте боком до камери), то необхідно, щоб порівняльне зображення було в тому ж ракурсі.

Фото:телеканал I-UA.tv