Житлові субсидії, доступна іпотека, виплати мешканцям деокупованих територій – основні новини соціалки за тиждень

Минулий тиждень був багатий на новини у соціальній тематиці. Розповідаємо про найбільш актуальні події, які стались в соціалці з 3 по 9 жовтня.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Для призначення житлової субсидії потрібно подати заяву та декларацію про доходи

Звернутися за призначенням субсидії можна будь-коли – протягом усього опалювального сезону. Проте для отримання допомоги за весь такий сезон звернутися потрібно до його початку чи протягом двох місяців після. Для призначення житлової субсидії потібно подати:

– заяву про призначення та надання житлової субсидії;

– декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Програму доступної іпотеки повноцінно запустять у другій половині жовтня

В Україні запрацювала програма доступної іпотеки «єОселя» – поки в тестовому режимі. Наразі тривають доопрацювання для запуску програми в застосунку «Дія», а вже в другій половині жовтня відбудеться масовий запуск – тоді ж українці зможуть подати заявку на отримання пільгової іпотеки всього в кілька кліків.

Періоди догляду за особою з інвалідністю зараховуються до страхового стажу  

У Пенсійному фонді нагадали, що періоди догляду за особою з інвалідністю зараховуються до страхового стажу, але за певних умов. Відповідно до статті 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», до страхового стажу зараховують періоди догляду за:

– особою з інвалідністю І групи;
– за дитиною з інвалідністю;
– людиною, яка досягла пенсійного віку та потребує стороннього догляду.

 

Інші новини, які цікавили українців:

З листопада мешканцям деокупованих територій виплачуватимуть по 2200 грн  

Мешканцям звільнених від російських окупантів територій з наступного місяця виплачуватимуть додаткову грошову допомогу. Про це повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. За її словами, йдеться про 2200 грн.

Мешканці 66 населених пунктів втратили право на державну допомогу на проживання  

Перелік громад, на основі якого здійснюють виплати допомоги ВПО і людям, які знаходяться в зоні бойових дій чи окупації, оновили. Як повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, наразі у списку знаходиться 326 територіальних громад, що на одну менше, ніж у попередньому переліку, затвердженому 13 вересня.

Після деокупації Луганщини людей пускатимуть додому лише за речами  

Як заявив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай, навіть після деокупації повернутися додому місцеві мешканці зможуть лише тимчасово. Йдеться передусім про жителів великих міст.

«У великі міста, такі як Рубіжне, Лисичанськ та Сєвєродонецьк, навіть після деокупації не будемо особливо вільно запускати людей, тому що опалювальний період там неможливо забезпечити – там усе розбито», – сказав голова ОВА.

 

Переселенці та багатодітні родини отримали соціальні квартири в Борисполі

В Україні продовжують надавати соціальне житло вразливим категоріям населення. Цього разу 19 соціальних квартир у Борисполі отримали родини внутрішньо переміщених осіб, багатодітні сім’ї та родини, житло яких було знищене внаслідок бойових дій