Умови погашення кредитів внутрішнім переселенцям хочуть спростити

Внутрішньо переміщеним особам планують спростити умови погашення споживчих кредитів. Як повідомили в Мінреінтеграції, це передбачено законопроєктами №  9051  і № 9052, які Верховна Рада ухвалила в першому читанні.

Про які кредити йдеться?

Насамперед на лікування, ремонт житла, придбання побутової техніки, навчання тощо, які мають надвисоку процентну ставку — 50–100 % річних.

Що пропонується?

Запровадити механізм обов’язкової реструктуризації на період воєнного стану й протягом 30 днів після його закінчення чи скасування. На цей самий період буде також заборонено кредиторам і колекторам вимагати прострочену заборгованість.

Для кого саме діятимуть спрощені умови?

Позичальники повинні:

1. Мати статус ВПО, постійно проживати або виїхати з території, на якій ведуться (велися) бойові дії чи тимчасово окупованих територій;

2 Не мати простроченої заборгованості станом на 24 лютого 2022 року;

3. Відповідати одному з критеріїв:

  • єдиним джерелом доходу споживача та членів його сім’ї є державна та соціальна матеріальна допомога та/або пенсійне забезпечення, або благодійна допомога;
  • споживач або член його сім’ї є особою з інвалідністю внаслідок війни й сукупний розмір доходу не перевищує дві мінімальні зарплати (наразі 13 400 грн).

Фото: epravda.com.ua