Найбільше видатків після СБУ йде на виплати внутрішнім переселенцям

Цього року на виплати на проживання внутрішньо переміщеним особам потрібні 72 млрд грн. Про це заявила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в інтерв’ю «Радіо Свобода».

Йдеться про щомісячні виплати в розмірі 2000 грн на дорослу людину та 3000 грн на дитину чи особу з інвалідністю, на які мають право ВПО з тимчасово окупованих територій, регіонів у зоні проведення бойових дій чи оточенні, відповідно до затверджених Мінреінтеграції списків.

За словами Ірини Верещук, це найбільша стаття видатків після Служби безпеки.

«Ми щомісяця шукаємо… Ми йдемо до наших партнерів, бо це найбільша стаття видатків після СБУ», — наголосила вона й зазначила, що наразі про збільшення виплат не йдеться.

На думку посадовиці, спочатку має відбутися верифікація отримувачів допомоги задля відсіювання тих, хто має великі доходи та майно.

«От коли ми наведемо лад, ті, хто реально мають великі заробітні плати, ті, хто мають депозити, автівки і будинки, ті, хто не мають права на такі виплати за визначенням, відсіються, ми побачимо, скільки у нас є цей резерв», — підсумувала міністерка.

Нагадаємо, за першими результатами верифікації виявили, що 10 тисяч отримувачів виплат ВПО зареєстровані, як померлі.

Фото: AFP/Getty Images