На виплати ВПО мають право мешканці громад, в яких не визначена дата завершення бойових дій

Мешканці не всіх громад з переліку Мінреінтеграції мають право на отримання державної допомоги на проживання врозмірі 2000 грн на дорослу людину та 3000 грн на дитину чи особу з інвалідністю.

Як пояснили в міністерстві, відповідно до постанови Кабміну № 1364, перелік таких громад формується по-новому. Зокрема, в нього включають усі території, де ведуться чи велися бойові дії, які перебувають чи перебували в окупації чи оточенні.

Території, де ведуться (велися) бойові дії, поділяються на території активних бойових дій і території можливих бойових дій (які межують з територіями активних бойових дій або тимчасово окупованими територіями чи прилеглі до державного кордону з державою-агресором; або ж які періодично піддаються ворожим обстрілам).

Як наголошують у Мінреінтеграції, допомога на проживання внутрішнім переселенцям виплачується мешканцям усіх територій, включених до переліку, якщо для них не визначена дата завершення бойових дій (дата припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації.

Нагадаємо, востаннє список оновили 22 грудня 2022 року.

Фото: visitukraine.today