На компенсації за безкоштовне розміщення ВПО виділено ще 34 млн грн

З резервного фонду Держбюджету спрямовано понад 34,1 млн на відшкодування комунальних витрат за липень громадам, які безкоштовно прихистили внутрішніх переселенців. Мова про розміщенн у комунальних та державних закладах, а також приватних закладах освіти. Відповідне розпорядження Уряд схвалив 4 листопада.

«Від самого початку збройної агресії рф українські громади не залишаються байдужими безкоштовно надають прихисток вимушеним переселенцям у своїх комунальних закладах. Зокрема, у липні було залучено близько 6,2 тисячі закладів комунальної та державної форм власності та надано прихисток понад 97,6 тисячі громадянам. Загалом, за вісім місяців війни, у громадах по всій Україні було розміщено близько 1,6 млн вимушених переселенців», — зазначив в.о. міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський.

Від початку війни, громадами було організовано у будівлях державної, комунальної та приватної власності понад 163 тис. місць для проживання ВПО. Компенсація спрямовується на покриття витрат за воду, світло, газ, вивезення сміття, а також купівлю дров, пелет і вугілля.

Також в Кабміні нагадали, що з 1 вересня компенсацію на оплату комунальних послуг мають змогу також отримувати юридичні та фізичні особи підприємці, які надали безкоштовне тимчасове житло ВПО.

Читайте також: Виплачувати компенсації за зруйноване житло можуть розпочати вже цього року