Кодове слово та копії документів: для переселенців розробили п’ять маркерів безпеки

Європейський Союз спільно з Міжнародною організацією з міграції розробили п’ять основних правил для уникнення ризиків для переселенців. Їх дотримання дозволить не потрапити до рук шахраїв та торгівців людьми.

1. Документи. Надавайте документи лише офіційним особам. Заздалегідь зробіть та збережіть копії найважливіших документів, у тому числі онлайн.

2. Транспорт. Дізнайтесь, куди їдете, та повідомте про поїздку рідних чи друзів. Не сідайте в авто до незнайомих чи підозрілих людей. Вишліть рідним чи друзям номер транспортного засобу, яким пересуваєтеся.

3. Допомога. Приймайте допомогу лише від людей та організацій, що заслуговують на довіру.

4. Спілкування. Не віддавайте нікому мобільний телефон чи інші засоби зв’язку. Будьте обачними та обережними при спілкуванні з незнайомцями.

5. Зв’язок. Завжди будьте на зв’язку з рідними та друзями. Домовтеся про кодово слово або фразу, які повідомлять, що ви в безпеці.

З будь-яких питань переселенці також можуть звернутися на «гарячу лінію» з консультування мігрантів: 527 (з 8.00 до 20.00 безкоштовно з номерів мобільних операторів України).