Фінансування компенсацій за працевлаштування ВПО збільшили вп’ятеро

Програму виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб вдосконалили — збільшили фінансування, а також надали роботодавцям можливість отримувати два види компенсацій. Як повідомили в Мінекономіки, відповідне рішення ухвалив Кабмін.

Відповідно до рішення:

– фінансування програми збільшили в п’ять разів;
– роботодавці мають право на компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа ВПО на умовах строкових трудових договорів. Розмір такої компенсації не може перевищувати двох розмірів мінімальної зарплати. Отримати її можна за умови збереження гарантій зайнятості переселенця протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у два рази (тобто мінімум чотири місяці);
– роботодавці мають право на компенсацію витрат на перепідготовку та підвищення кваліфікації осіб з числа безробітних ВПО, яких працевлаштовано строком не менше ніж на 12 календарних місяців. Розмір таких виплат визначає Кабмін, відповідно до вартості навчання.

У разі звільнення працівника до встановленого гарантованого періоду зайнятості суму компенсації потрібно повернути в повному обсязі. Уникнути цього можна, працевлаштувавши іншого зареєстрованого безробітного за направленням територіального центру зайнятості до закінчення встановленого строку збереження гарантій зайнятості.

Ілюстративне фото: news.finance.ua