Фінансова підтримка українців від ЄС, грошова допомога для людей з інвалідністю з трьох областей, подача заявки на усиновлення дитини онлайн: топ-теми тижня

Питання фінансової підтримки українців від ЄС,  надання грошової допомоги для людей з інвалідністю з трьох областей, подача заявки на усиновлення дитини онлайн,  – найпопулярніші теми тижня, що минає.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень

ЄС надасть 500 млн євро на підтримку українців в умовах війни

Україна отримає від Євросоюзу допомогу в розмірі 500 млн євро на підтримку населення в умовах війни. Як повідомили в пресслужбі віцепрем’єр-міністра України, надання коштів передбачено угодою, підписаною 5 вересня під час засідання Ради асоціації Україна-ЄС.

Гроші підуть на задоволення потреб населення, які не покриваються гуманітарною допомогою та механізмом цивільного захисту. Зокрема, йдеться про забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб і людей, які повернулися додому після евакуації, а також забезпечення безперебійного виробництва сільськогосподарської та харчової продукції.

Люди з інвалідністю з трьох областей отримають грошову допомогу від гуманітарної організації

Черговий список заяв на отримання грошової допомоги Міністерство соціальної політики передало міжнародній гуманітарній організації ACTED. Отримувачів допомоги обирали з числа зареєстрованих на платформі «єДопомога».

Як повідомили в Мінсоцполітики, цього разу допомогу отримають 10 560 людей, які відповідають двом критеріям:

– хоча б одна особа із заяви є людиною з інвалідністю;

– людина з інвалідністю зареєстрована у Миколаївській, Харківській чи Херсонській областях.

Подати заявку на усиновлення дитини можна онлайн

Відтепер подати заявку на статус кандидата в усиновлювачі можна онлайн через портал «Дія». Про запуск онлайн-послуги «Усиновлення: реєстрація кандидатом» повідомили в Міністерстві соціальної політики.

Послуга є абсолютно безкоштовною та займає до півгодини часу.

Після опрацювання заявки служба у справах дітей перевірить житлові умови заявника та, якщо усе відповідає вимогам до усиновителя, направить на навчання і подальшу реєстрацію кандидата в усиновлювачі.

Інші новини, які цікавили українців:

Отримані на розвиток бізнесу ветеранів кошти можуть вимагати назад

Програми мікро- та макрофінансування бізнесу ветеранів та членів їхніх родин тривають. Учасники цих програм можуть отримати до 20 тисяч та до мільйона гривень на розвиток власної справи.

Як повідомила виконавча директорка Українського ветеранського фонду Наталія Калмикова, надання грошової допомоги є безповоротним, проте у певних випадках можуть вимагати повернення коштів.

За її словами, вимагатимуть повернення коштів у разі неподання чи відмови від подання фінансової звітності про їх використання або використання грошей не на те, що було передбачено в наданому та затвердженому проєкті.

Подати заяву на одруження відтепер можна без паперового паспорта

Відтепер українці можуть замовити та отримати різноманітні послуги в ДРАЦСах, у тому числі – і подати заяву на одруження, без паперових документів чи їхніх копій. Як повідомили в Міністерстві цифрової трансформації, відсьогодні для цього достатньо цифрового паспорта в смартфоні.

Повторні заяви на виплати ВПО зобов’язані приймати в органах соцзахисту

Органи соціального захисту населення зобов’язані приймати повторні заяви про отримання виплат на державну допомогу від внутрішньо переміщених осіб. На цьому наголошують у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Відповідні заяви мають приймати та розглянути навіть якщо людина не може підтвердити подання першої заяви до 30 квітня.

Дізнатися номер електронного лікарняного можна на вебпорталі Пенсійного фонду

Номер електронного лікарняного має протягом кількох хвилин після створення надійти на мобільний номер пацієнта. Якщо ж смс-повідомлення так і не надійшло, пацієнт може самостійно дізнатись його на вебпорталі електронних послух Пенсійного фонду України.

Як зазначають у Фонді соціального страхування України, номер е-лікарняного може не надійти у двох випадках: якщо в особистому кабінеті на порталі ПФУ не вказаний мобільний номер телефону або людина не надала дозвіл на отримання повідомлень.

Ще один спосіб дізнатися номер е-лікарняного – звернутись роботодавця, адже йому доступні такі номери у власному кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду.

Німеччина виділила 200 млн євро на підтримку переселенців в Україні

Німеччина надасть Україні 200 млн євро на програми підтримки внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомили в департаменті комунікацій секретаріату Кабінету Міністрів України.

За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, частину цих коштів хочуть спрямувати на гранти для переселенців для відкриття власної справи в рамках уже запущеної програми «єРоботі».