Для забезпечення житлом переселенців у Хмельницькому збудують новий мікрорайон

У Хмельницькому реалізовують два проєкти із забезпечення соціальним житлом внутрішньо переміщених осіб. Обидва фінансуються коштом грантів від ЄС. Про них розповів міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.

За його словами, наразі в місті та навколишніх селах проживають близько 25 тисяч ВПО, з яких 241 сім’я перебуває в черзі на соціальне житло.

Перший проєкт із забезпечення житлом переселенців планують закінчити до середини осені й до початку зими вже заселити туди людей. Йдеться про реконструкцію двох будівель: гуртожитку на вулиці Інститутській 12/1 та приміщень на вулиці Кам’янецькій, 74. Приміщення перетворять на смарткімнати гуртожиткового типу. Усього сюди планують заселити близько 230 людей.


гуртожиток на вул. Інститутській 12/1, фото: vsim.ua

Другий проєкт — будівництво нового мікрорайону з лише соціальним житлом на вільних земельних ділянках між Гречанами та Олешином. Саме будівництво фінансуватиме Євросоюз, а на підведення комунікацій (води, каналізації, системи теплопостачання, будівництво котельні) використають кошти з місцевого бюджету. Будівництво планують розпочати вже в травні — червні.

Головне фото: мікрорайон Гречани, uk.wikipedia.org