Чоловіки-переселенці мають стати на військовий облік протягом семи днів

У разі евакуації з небезпечних регіонів, чоловіки призовного віку мають ставати на військовий облік за новим місцем реєстрації. Як повідомляють в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, зробити це потрібно протягом семи днів після приїзду на нове місце проживання.

Як наголошують у Мінреінтеграції, взяття на облік не означає отримання повістки. Зокрема, від мобілізації звільняють:

– осіб з інвалідністю або осіб, які відповідно до висновку військово-лікарської комісії визнані тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до 6 місяців (з подальшим проходженням військово-лікарської комісії);
– жінок і чоловіків, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
– жінок і чоловіків, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
– жінок і чоловіків, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
– жінок і чоловіків, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи;
– осіб, які мають дружину (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи.

З  повним переліком військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, можна ознайомитися у статті 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Якщо вказані особи отримали повістку – їм потрібно звернутися у військкомат і надати документи для підтвердження свого статусу, який підтверджує те, що вони не підлягають призову.

Ілюстративне фото: lviv.vgorode.ua