Частині «померлих» ВПО повернуть виплати

Стали відомі перші результати масової верифікації виплат внутрішньо переміщених осіб, яку проводять з 1 серпня. Їх озвучила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук під час телемарафону.

За її словами, під час перевірки правомірності отримання виплат, виявили помилкові нарахування.

«Під час верифікації виявилося, що є близько 10 тисяч осіб, які рахуються в реєстрах РАЦСУ, як померлі особи. Також є певні ознаки, що виплати помилково нараховувалися одній сім’ї — і батьку, і матері на тих самих дітей. Є й інші ознаки, за яким ми вважаємо, що допомога помилково нараховувалася», — зазначила вона.

Втім, трапляються й випадки, коли виплати скасовують помилково.

«Щодо 10 тисяч людей, які померли. Виявилося, що приблизно 10 % з тих 10 тисяч людей, на щастя, виявилися живими. Реєстр, який показує особу, як померлу, не містить даних про податковий номер. І ті люди, які були в реєстрах на виплату ВПО, як виявилося, були повними тезками. Прізвище, ім’я, по батькові, дата, рік народження — усе, що міститься в реєстрі померлих було в реєстрі ВПО», — розповіла міністерка та зазначила, що після з’ясування обставин таким особам виплати поновили.

У реєстр померлих відтепер також додаватимуть ідентифікаційні коди, щоб подібних випадків у майбутньому не було.

Окрім цього, виплати повернули 0,3 % людей, які виїхали за кордон. Як з’ясувалося, вони повернулися в Україну, проте система їх не зафіксувала. Їм також повернуть допомогу на проживання.

«Наприклад, верифікація була 15 липня, а вони повернулися 16-го. Ми також їм всім повернемо виплати. Усе відбувається автоматично», — запевнила Верещук і нагадала, що з будь-яких питань, у тому числі щодо виплат ВПО, можна звертатися за номером 1548.

У випадках неправомірного позбавлення виплат, це питання вирішуватимуть в індивідуальному порядку, і кошти повернуть, у тому числі за період «відключення».

Читайте також: З 1 вересня право на виплати на проживання втратить ще частина ВПО.

Фото: rezonans-info.com