Військовий облік хочуть зробити обов’язковим лише для жінок однієї спеціальності

Міністр оборони Олексій Резніков 6 вересня підписав наказ про відтермінування взяття на військовий облік жінок до 1 жовтня 2023 року. За словами заступниці очільника Міноборони Ганни Маляр, таким чином заборон на виїзд жінок за кордон з 1 жовтня не буде.

Водночас наразі готується до розгляду законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». За словами члена парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, народного депутата Федора Веніславського, серед запропонованих змін – і обов’язковий військовий облік для жінок, які мають медичну спеціальність.

«Відповідно до цього законопроєкту, ми пропонуємо, щоб обов’язковість постановки на військовий облік залишалася лише для тих жінок, які мають медичну спеціальність, яка є спорідненою з професією військового медика. Усі інші категорії жінок можуть стати на військовий облік добровільно», – зазначив він в коментарях ТСН.

Як розповів Федір Веніславський, у Верховній Раді розглядатимуть також варіант надати можливість жінкам, включно з представницями медичних спеціальностей, ставати на військовий облік лише добровільно.

«Ми виробимо модель, яка буде найприйнятнішою. Є дві зараз ідеї. Перша – залишити обов’язковим військовий облік для медиків-жінок. І другий підхід, більш ліберальний, – дозволити будь-яким жінкам ставати на військовий облік виключно в добровільному порядку. Саме щодо добровільного чи обов’язкового щодо медиків порядку і буде дискусія, я думаю, між першим і другим читанням», – наголосив він.

За словами нардепа, законопроєкт мають ухвалити в першому читанні до кінця місяця, і остаточно ухвалити протягом місяця-двох.

Нагадаємо, раніше говорили про більш розширений обов’язковий військовий облік для жінок.