У Харкові застосовують 3D-сканування як спосіб експертизи будинків, що росіяни зруйнували обстрілами, ракетними ударами й авіабомбардуваннями. Про це розповіла заступниця директора Інституту судових експертиз ім. Бокаріуса Елла Сімакова-Єфремян.
За її словами, будь-яка приватна особа може звернутися до експертів, час для звернення не встановлений. Але необхідна наявність акту первинної експертизи про пошкоджене житло.
«Складаються відповідні акти, і ми просимо, щоб цей акт про пошкодження був в обов’язковому порядку. Але звертаються люди, коли прийшов вже певний час, і, безумовно, результати експертизи будуть з урахуванням певних умов. Наприклад, коли пройшов вже сезон снігу й дощів, і звернулася людина влітку, бо не могла раніше. Людина хоче відбудувати своє житло, і треба хоч якийсь висновок, який би об’єктивно підтверджував, які руйнування», – уточнює фахівчиня.
Технологію 3D-сканування вважають найбільш точною. Вона дозволяє скоротити термін фіксування пошкоджень, допомагає зробити точну модель постраждалої будівлі та прив’язати її до конкретного місця.
Наприклад, сканування зруйнованого дев’ятиповерхового будинку займає приблизно дві години.
«Потім у лабораторії створюють цю 3D-модель, і після цього вже експерт розраховує шкоду, яка завдана власнику», – пояснює Елла Сімакова-Єфремян.
Читайте також: Визначено перелік осіб, які мають право на компенсацію за пошкоджене житло
Ілюстративне фото: zib.com.ua