В Україні почали виготовляти укриття-мінібудинки (ФОТО)

Підземні бункери з усіма зручностями для встановлення під землею на подвір’ї почали виготовляти харківські підприємці. Про це повідомив один із засновників проєкту «СХОВ» Олександр Чирва.

За його словами, підземні металеві бункери — це мінікопії звичного домашнього простору, оснащені всім необхідним для комфортного життя й тривалого автономного проживання.

В укритті розміром 7,5×2,7 м передбачена спальня (4,9 м²), кухня (4,9 м²), ванна кімната (2,2 м²), передпокій (2,9 м²), а також технічне приміщення (1,5 м²).


Бункер складається з двох модулів та одномаршевих сходів. Модулі заглиблюватимуть на три метри під землю та монтуватимуть у спеціальний котлован. Після цього відливатимуться міцна захисна бетонна плита. Це гарантуватиме високий рівень безпеки. Перед відправлення бункера клієнту його комплектуватимуть на спеціальній фабриці й тестують системи життєзабезпечення.

Бункер під’єднують до мережі водопостачання, каналізації та енергомережі. Припливно витяжна система забезпечує циркуляцію свіжого повітря та його сушіння, а енергозберігальна вентиляція з рекуператором та нагрівачем повітря підтримує комфортну температуру в приміщенні, споживаючи при цьому мінімум енергії. Укриття має два виходи —резервний розміщується на даху спальні.

Окрім надійного захисту, за словами засновників проєкту, перевагою укриттів є планування та інтер’єр, які забезпечать комфорт та відчуття затишку.

«Це ваш маленький безпечний всесвіт. Місце затишку та комфорту вашої родини на випадок непередбачуваних обставин. Він повністю автономний, аби тривалий час не залежати від зовнішнього світу і не виходити на поверхню», — зазначають вони.

Вартість такого сучасного укриття стартує від 2,45 млн грн.

Читайте також: Нові будинки у Львові будуватимуть з укриттями та «ізраїльськими» кімнатами безпеки.

Фото зі сторінки проєкту у фейсбуку