Відновлення енергетики й компенсація втрачених потужностей генерації — перший з пріоритетних напрямків фінансування відновлення України. Про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив під час першого засідання Керівного комітету багатосторонньої Координаційної платформи донорів для України.
«Ми потребуємо обладнання, допомоги в децентралізації нашої енергетики, розширенням імпорту. І для цього необхідні кошти. Другий. Гуманітарне розмінування. В Україні мінами засмічено 250 тисяч кв. км, це територія більша за Велику Британію. Замінованість зупиняє розвиток бізнесів, обмежує наш агарний потенціал, робить неможливим повернення багатьох українців на деокуповані території», — зазначив очільник уряду України.
Третій напрямок — відновлення пошкодженого житла. Завдання уряду, за словами посадовця, дати людям можливість повернутись додому та відремонтувати свої будинки.
«Четвертий. Відновлення критичної та соціальної інфраструктури. В Україні зруйновані чи пошкоджені сотні мостів, тисячі кілометрів доріг, лікарні та освітні заклади, в багатьох регіонах пошкоджене водо-, тепло- та газопостачання. Ми намагаємось оперативно ремонтувати такі пошкодження. Для цього потрібен додатковий фінансовий ресурс. Маємо також врахувати потреби територій, які будуть деокуповані протягом 2023 року», — відзначив Денис Шмигаль.
Прем’єр-міністр зауважив, що ресурси на відновлення планується залучати з чотирьох джерел: конфісковані російські активи, кошти держбюджету, кошти міжнародних партнерів та донати приватних осіб та бізнесу. При цьому саме конфісковані російські активи мають стати основним джерелом відновлення.
Нагадаємо, переселенці у Дії можуть оформити статус ВПО та подати заявку на пільгову іпотеку