Українці можуть отримати грошову допомогу від Естонської ради

Естонська рада у справах біженців та Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє» впроваджують програму надання багатоцільової матеріальної допомоги для підтримки українців, які постраждали від війни. Про це йдеться на сайті організації.

Про яку суму йдеться?

Сума допомоги становить 2220 грн на одну особу на 1 або 3 місяці (залежить від того, з якої ви області). Гроші надають максимум на 5 членів родини.

Хто може отримати допомогу?

Мешканці 12 областей України: Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Полтавської, Сумської, Харківської, Черкаської та Чернігівської.

Допомогу надають вразливим верствам населення – оцінку вразливості здійснює спеціальний консультант. Зокрема, у першу чергу грошова допомога надаватиметься:

– родинам, які втратили годувальника внаслідок бойових дій;
– родинам, які повністю втратили житло чи житло яких зазнало значних руйнувань;
– людям з інвалідністю чи тяжким станом здоров’я;
– одинокій матері/батьку з неповнолітніми дітьми;
– родинам з новонародженими дітьми;
– вагітним та жінкам, які годують новонароджених;
– малозабезпеченим сім’ям з неповнолітніми дітьми;
– людям похилого віку тощо.

Як отримати допомогу?

Крок 1 Зателефонуйте до кол-центру за номером: 067-105-28-03 (працює щодня з 9.00 до 19.00). Далі вам потрібно ввести номер, відповідно до області проживання:

1. Донецька, Запорізька, Кіровоградська та Чернігівська;
2. Київська, Миколаївська, Полтавська та Херсонська;
3. Житомирська, Одеська, Сумська та Черкаська;
4. Дніпропетровська, Луганська та Харківська.

Для консультування Вам потрібно обов’язково назвати Ваш ідентифікаційний податковий номер (ІПН). Протягом дзвінка консультант здійснить оцінку вразливості і якщо ви будете відібрані для матеріальної допомоги, він введе ваш номер мобільного в базу даних. Тільки після підтвердження від консультанта ви можете перейти до наступного кроку.

Крок 2 Після затвердження консультантом та введення вашого номеру до бази даних потрібно заповнити онлайн-заявку за посиланням. Вам потрібно завантажити необхідні документи: першу, другу сторінки паспорту або ID-картки та сторінку з пропискою або скріни всіх цих документів у Дії, фото/скрін ідентифікаційного податкового номеру (ІПН) та фото/скрін рахунку IBAN.

Крок 3 Очікуйте, коли заявка буде розглянута. Вам можуть додатково зателефонувати, аби уточнити інформацію та задати додаткові питання. Після фінального підтвердження кошти перекажуть на вказаний вами банківський рахунок. Статус заявки можна перевірити за посиланням.

Нагадаємо, подати заявку на допомогу від міжнародних організацій також можна через платформу єДопомога.