Через війну мільйон українців залишилися без даху над головою: як отримати допомогу

За попередніми підрахунками близько одного мільйона українців залишились без даху над головою через знищення їхнього житла внаслідок бойових дій. Як повідомили в пресслужбі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, у цю кількість не враховують мешканців тимчасово окупованих територій, адже втрати житлового фонду там наразі оцінити важко.

Як підрахували у Київській школі економіки, з початку повномасштабного вторгнення російських військ пошкоджено чи зруйновано щонайменше 15,3 тис. багатоповерхівок, а також 115,9 тис. приватних будинків. Найбільше руйнувань зазнав житловий фонд чотирьох областей: Донецької, Київської, Харківської та Чернігівської.

Люди, які втратили житло через бойові дії, мають право на державну допомогу в розмірі 2000 гривень на дорослого та 3000 гривень на дитину чи особу з інвалідністю на місяць. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів від 20.03.2022 №332.

Для отримання допомоги потрібно подати відповідну заявку:

– до управління соціального захисту населення виконавчого органу місцевого самоврядування;
– до уповноваженої особи виконавчого органу місцевого самоврядування;
– до центру надання адміністративних послуг;
– через мобільний застосунок «Дія».

Разом із заявкою на відшкодування витрат потрібно подати підтвердження факту пошкодження чи знищення майна внаслідок бойових дій.

Нагадаємо, перші п’ять постраждалих від війни родин на Київщині отримали нові будинки.