За отримання російського паспорта чиновників кидатимуть до в’язниці на 15 років

В Україні встановлять кримінальну відповідальність за набуття російського громадянства державними службовцями. Як повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук, це передбачено ухваленим сьогодні Урядом законопроєктом «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо протидії російській паспортизації».

Кримінальну відповідальність нестимуть чиновники, які самі отримали паспорт, примушували до цього інших або пропагували отримання громадянства росії.

Як повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, за такі дії каратимуть позбавленням волі від п’яти до 15 років. Законопроєктом передбачено:

1. За отримання російського паспорта держслужбовцем – ув’язнення від 10 до 15 років.

2. За пропаганду ворожого громадянства – позбавлення волі на термін від 5 до 8 років.

3. Примушування громадян України до отримання російського громадянства – відбування покарання у в’язниці терміном від 8 до 12 років.

4. За непряме примушування, тобто створення умов, за яких неотримання російського паспорта буде понижувати громадянина України в правах або іншим чином ставити в невигідне становище – від 8 до 12 років в’язниці.

Окрім державних службовців така сама кримінальна відповідальність за незаконну паспортизацію на території України передбачена і для громадян росії, які її організовували. Звичайних українців у разі схвалення законопроєкту Верховною Радою його норми не торкнуться.

Нагадаємо, раніше в Мінреінтеграції назвали п’ять причин не отримувати російський паспорт.