Українці в окупації можуть отримати статус безробітного онлайн

Українці, які наразі перебувають на тимчасово окупованих територіях, можуть отримати чи поновити статус безробітного дистанційно.

Як повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, для цього потрібно звернутися до центру зайнятості за допомогою одного з п’яти доступних варіантів:

1. Подати заяву в електронній формі через портал «Дія», авторизувавшись на ньому за допомогою електронного підпису чи електронної системи ідентифікації Bank ID чи Mobile ID.
2. Заповнити онлайн-анкету.
3. Скористатись чат-ботом Державної служби зайнятості;
4. Надіслати пакет документів електронною поштою [email protected], обов’язково вказавши в темі листа «реєстрація + ПІБ»:

– сфотографовану заповнену заяву;
– сфотографовані документи (паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України; довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків; трудову книжку; документ про освіту).

5. Звернутись на «гарячу лінію» Державного центру зайнятості: 0 800 509 966.

Якщо людина не має документів, необхідних для її реєстрації як безробітної та/або документального підтвердження страхового стажу, трудової діяльності, заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) – реєстрацію здійснюють на підставі відомостей, наявних у державних реєстрах, інформаційних системах та базах.

Додамо, що статус безробітного надається особі з дня реєстрації її у Центрі зайнятості, а допомога призначається з першого дня надання відповідного статусу.

Нагадаємо, під час війни процедуру надання допомоги з безробіття спростили.