Повідомлення про примусову мобілізацію допоможе уникнути кримінальної відповідальності

Росіяни продовжують проводити примусову мобілізацію на тимчасово окупованих територіях. Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

«Росія продовжує агресивну війну проти України із застосуванням найбільш цинічних методів. Одним з них є примусова мобілізація людей на ТОТ. МінРе і НІБ постійно отримують скарги та повідомлення про подібні випадки», – наголошують в Мінреінтеграції.

Як повідомив сьогодні  голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай, для примусової мобілізації на чоловіків «полюють» навіть біля дитсадків.

У Мінреінтеграції наголошують, що примусове залучення до війська окупанта є воєнним злочином, який призводить до порушень прав і свобод людини.

Повідомити про примусову мобілізацію чи залучення до російського війська можна за допомогою «гарячих ліній», спеціально онлайн-форми та чат-ботів. Це дозволить легше ідентифікувати мобілізовану особу для подальшого інформування правоохоронних органів, у тому числі і створення передумов для уникнення нею кримінальної відповідальності.

Повідомити про примусову мобілізацію можна:

1. На цілодобові «гарячі лінії» за номерами:

– 1618 (для дзвінків з території України, у тому числі ТОТ);
– +38 (044) 287-81-65 (для дзвінків з-за кордону).

2. За допомогою спеціальної онлайн-форми.

3. За допомогою чат-ботів:

– у Viber: https://chats.viber.com/nib_uncp_bot;
– у Telegram: https://t.me/nib_uncp_bot.

Нагадаємо, раніше в Мінреінтеграції назвали п’ять причин для уникнення примусової паспортизації.