Мешканців територій навколо Запорізької АЕС хочуть евакуювати в обов’язковому порядку

З територій, прилеглих до Запорізької АЕС, хочуть провести обов’язкову евакуацію в першу чергу, проте наразі немає ні відповідних рішень місцевої військової адміністрації, ні гуманітарних коридорів. Про це заявила очільниця Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

«Ми чекаємо рішення ОВА – у них є відповідні комісії. Саме з цих регіонів, якщо таке рішення буде прийняте, буде здійснюватися обов’язкова евакуація», – зазначила вона в ефірі національного телемарафону.

Окрім цього, за словами Верещук, Мінреінтеграції запросило гуманітарний коридор для евакуації цивільного населення з тимчасово окупованих територій навколо атомної електростанції, проте росіяни не відреагували на запит.

Як зазначила міністерка, наразі єдиний вихід для мешканців відповідних регіонів – евакуюватися самостійно.

«Звертаюся до мешканців тимчасово непідконтрольних Уряду України районів, прилеглих до ЗАЕС: евакуюйтеся! Знайдіть спосіб перебратися на підконтрольну територію. Ми вас чекаємо та допоможемо», – закликала вона на своєму телеграм-каналі.

Читайте також ексклюзивне інтерв’ю з приводу ситуації на Запорізькій АЕС з колишнім міністром ядерної безпеки України Юрієм Костенком.