Мешканців Херсонщини закликали евакуюватися через окупований Крим: за це не каратимуть

Тимчасово окупований Крим – чи не єдиний «гуманітарний коридор», яким наразі можуть скористатися мешканці Херсонщини для виїзду на безпечну територію – і цим варто скористатися. Про це заявила віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук під час брифінгу.

За її словами, кримінальної відповідальності за виїзд через Крим не буде.

«Я знаю, що окупант лякає місцеве населення, що їх будуть притягати до кримінальної відповідальності, якщо вони порушать закон. Ні – вони не порушать закон, якщо виїдуть через тимчасово окупований Крим. Ми знаємо, що на сьогодні це ледь не єдиний «гуманітарний коридор» – назвемо його так, бо він не гуманітарний офіційно, яким можна виїхати. Тому якщо є можливість, а вона має бути – знайдіть її, будь ласка, виїдьте, особливо з дітками», – зазначила Верещук.

Не будуть карати і за використання для виїзду фейкових документів, які видала росія.

«Ці документи були видані під примусом. І ніхто не буде людей за це карати. Якщо є можливість виїхати за такими документами – хай люди виїдуть – врятують себе і своїх маленьких дітей. Наша армія буде деокуповувати ці території. І дуже-дуже важко буде потім відкрити гуманітарний коридор, коли там будуть діти. Це було дуже важко зробити на Маріупольському напрямку, а на Херсонщині це буде ще важче зробити, бо ворог вчиться, стає ще цинічнішим. Ворог використовує людей як живий щит – особливо дітей», – наголосила міністерка.

Після виїзду і потрапляння на територію ЄС чи будь-якої іншої «третьої» країни, українцям варто звернутися в українське консульство.

«Після того, як ви потрапите на територію третьої країни, наприклад, Європейського Союзу чи ще якоїсь – зверніться в українське консульство чи знайдіть можливість зателефонувати до нас – навіть без жодних документів вас впустять на територію цих країн. Якщо буде потрібно, ми швидко виготовимо документи і передамо в консульство, де ви будете знаходитись», – зазначила Верещук.

Нагадаємо, телефонувати для вирішення таких питань можна на цілодобову «гарячу лінію» Міністерства реінтеграції з кризових питань за коротким номером 1548.