Українців, які тікають від примусової мобілізації з Криму, закликають виїздити через Азербайджан, Грузію чи Казахстан. Роз’яснення щодо особливостей виїзду через ці країни надали в Міністерстві закордонних справ України.
До Грузії можна в’їхати за будь-якими документами, які навіть опосередковано дають підстави вважати людину громадянином України:
– закордонний паспорт громадянина України для виїзду за кордон, навіть прострочений;
– внутрішній паспорт громадянина України;
– свідоцтво про народження;
– свідоцтво на повернення в Україну.
Після приїду до Грузії потрібно звернутися до Агентства обслуговування тимчасово переміщених осіб – контактний телефон у Грузії: 1505. В агентстві допоможуть з тимчасовим проживанням (до 10 діб), а також призначенням виплат (300 ларі (3900 грн) на родину + 45 ларі (585 грн) на особу).
Термін перебування для громадян з внутрішнім паспортом – шість місяців, із закордонним – один рік.
Виїхати з країни можна за наявності дійсного закордонного паспорта або посвідчення особи на повернення в Україну. Авіатранспортом при наявності біометричного закордонного паспорта можна дістатися до Туреччини, Німеччини, Австрії чи Кіпру. Наземним транспортом – без обмеження переліку країн (можна виїхати через Туреччину до Болгарії чи Греції). за небіометричним закордонним паспортом можна обрати будь-який напрямок за наявності візи.
За відсутності необхідних для виїзду документів потрібно звернутися до посольства України в Грузії: м. Тбілісі, вул. Іллі Чавчавадзе, 76-Г. «Гаряча лінія» посольства: +995 5950 822 88 (якщо лінія перевантажена, потрібно надіслати смс або ж написати повідомлення на email: [email protected]).
Для виїзду до Азербайджану потрібні:
– дійсний закордонний паспорт громадянина України (біометричний чи небіометричний);
– дійсний сертифікат про вакцинацію від коронавірусу.
Термін одноразового перебування на території країни не може перевищувати 90 днів. Для продовження цього терміну потрібно звернутися до Державної міграційної служби.
Виїхати з країни можна лише за дійсним закордонним паспортом або за посвідченням особи на повернення в Україну. Для виїзду з країни за відсутності необхідних документів потрібно звернутися до посольства України в Азербайджані за адресою: м. Баку, вул. Ю. Везірова (Чеменземінлі, 49). «Гаряча лінія» посольства: +994 50 255 75 18. Якщо лінія перевантажена, потрібно надіслати смс на вказаний номер чи написати повідомлення на email: [email protected].
Виїхати з країни наземним транспортом наразі неможливо.
Для виїзду до Казахстану потрібно мати:
– дійсний закордонний паспорт;
– або на кордоні подати прикордонній службі Казахстану заяву на отримання статусу біженця (при собі мати два фото 3,5х4,5 см та переклад наявних документів – копію свідоцтвапро народження чи простроченого українського паспорта). У цьому разі одразу після приїзду потрібно звернутися до посольства України в Казахстані.
Термін перебування в країні не може перевищувати 90 днів. Для осіб, які подали документи на отримання статусу біженці, термін перебування в країні – до 1 року).
Виїхати з країни можна повітряним чи наземним транспортом за дійсним закордонним паспортом (біометричним чи небіометричним – залежно від умов країни в’їзду) або за посвідченням особи на повернення в Україну.
Наземним транспортом можна виїхати до Узбекистану чи Киргизстану.
За відсутності необхідних для виїзду з країни документів необхідно звернутися для їх оформлення до посольства України в Казахстані, яке знаходиться за адресою: м. Астана, Єсільський р-н, мкр Караоткель, вул. Жилиой, 12. «Гаряча лінія» посольства: +7 7057 556 610. Якщо лінія перевантажена, потрібно написати смс на вказаний номер чи надіслати повідомлення на email: [email protected].
На території Казахстану також можна отримати консультації в координаторів:
1. місто Астана:
– Руслан Маштаков, тел. +7 701 812 13 13;
2. місто Алмати:
– Уріє Курташирова, тел. +7 777 757 80 07;
– Лілія Алімова, тел. +7 701 789 06 98.
З питань виїзду з Криму можна звертатися до Координаційного центру:
1. за телефонами:
+380508518294 (WhatsApp, Telegram);
+380635767740 (WhatsApp, Telegram);
2. На електронну пошту: [email protected];
3. на фейсбук-сторінку Координаційного центру Меджлісу з гуманітарних питань;
4. на телеграм-канал Координаційного центру Меджлісу.
«Гаряча лінія» МЗС України: +38044 238 15 88, «гаряча лінія» Мінреінтеграції для дзвінків з-за кордону та з ТОТ через месенджери WhatsApp/Telegram/Viber: +38 096 078 84 33.
Фото Мінреінтеграції