Українські біженці загальмують скорочення населення в Естонії

В Естонії прогнозують збільшення кількості населення в країні завдяки біженцям з України. Про це йдеться у звіті Центру моніторингу розвитку канцелярії естонського парламенту «Вплив українських воєнних біженців на населення Естонії: три сценарії».

Відповідно до офіційних даних, станом на кінець квітня в Естонію прибуло понад 35 тисяч українських біженців, проте оскільки війна в Україні продовжується, важко спрогнозувати остаточну кількість біженців та час їхнього перебування в Естонії.

На думку експерта Центру моніторингу розвитку Магнуса Пійрітса, 10 тисяч біженців відтермінувало б спад кількості населення в Естонії на 9 років, 30 тисяч – на 22-х, а 60 тисяч – на 40 років.

При цьому до 2050 року покращилося б співвідношення літніх людей і людей працездатного віку, адже третина біженців – це діти, а рівень освіти дорослих відповідає середньому в Естонії.

Додамо, що в Естонії протягом останніх 30 років спостерігається тенденція скорочення населення: з часу проголошення незалежності у 1992 році їхня кількість скоротилась на 15,1% й наразі становить всього 1 млн 331 тис 796 осіб. В умовах природного скорочення населення його кількість зростає виключно завдяки імміграції.

Нагадаємо, українським біженцям дозволили залишатись у Молдові до кінця війни.