Українцям у Латвії продовжуватимуть надавати допомогу до кінця року

Уряд Латвії продовжив програму підтримки біженців з України до 31 грудня 2022 року. Про це повідомляє видання Delfi з посиланням на засідання Кабінету міністрів, на якому затвердили поправки до Закону «Про підтримку цивільних жителів України» та нові правила щодо первинної підтримки жителів України.

Таким чином, до кінця року українцям продовжуватимуть надавати підтримку в розміщенні, а також надавати компенсацію фізичним та юридичним особам за їх розміщення. Компенсацію надаватимуть максимум за 120 днів. Заяву про компенсацію потрібно подати протягом 14 днів з початку проживання. Після 120 днів людина має оплачувати житло самостійно. Виключення робитимуть для:

– біженців з інвалідністю;
– осіб, які доглядають за людьми з інвалідністю;
– біженців, які досягнули пенсійного віку за латвійським законодавством (63 роки і 6 місяців);
– біженців, які відвідують дитячий садок, школу чи навчаються у вищому навчальному закладі на денному відділенні;
– вагітних жінок та жінок, які знаходяться в декреті;
– одному з батьків, який доглядає за дитиною, якщо немає можливості відвідувати дитсадок.

Яка сума компенсації?

При укладенні договору оренди з приватною особою компенсація складатиме 300 євро на квартиру на місяць. При розміщенні у приміщеннях муніципальної власності та туристичних об’єктах компенсація становитиме не більше 100 євро на людину на місяць, якщо кількість таких людей не перевищує трьох осіб. За кожну наступну особу компенсація становитиме 50 євро.

Яку ще допомогу зможуть отримати українці?

Громадяни України, які прибули після 24 лютого 2022 року, також зможуть отримуватимуть безкоштовне харчування, якщо звернулись за такою можливістю з 25 травня та не проживають в осіб, які отримують за них компенсацію. Безкоштовне харчування надаватимуть на термін до 30 днів, але лише до 31 грудня 2022 року.

Додамо, що наразі в Латвії зареєстровано 32 тисячі біженців з України. На їх підтримку планують витратити 7,87 млн євро з держбюджету цього року та 964 900 євро – наступного.

Нагадаємо, українцям у Польщі надаватимуть по 900 злотих додаткової допомоги.