У Польщі скасували виплати 110 тис українських біженців

Понад 110 тисячам українських біженців, які виїхали до Польщі після початку повномасштабної війни з росією, вже не виплачують допомогу. Про це повідомляє Ukrayina.pl.

Відповідно до законодавства ЄС, біженці з України отримують у Польщі грошову допомогу «Родина 500 плюс» та «Добрий старт». Ці виплати припиняються, якщо людина виїжджає з країни: повертається додому чи прямує в іншу державу.

Речник ZUS (Управління соціального страхування Польщі) Павел Жебровський зазначив, що багато українців вирішують покинути Польщу, тому ZUS у співпраці з Прикордонною службою зберігає за собою право на скасування соціальних виплат. Після повернення їх можуть не відновити, якщо людина виїхала з країни на тривалий термін. У багатьох випадках українці самі звертаються з проханням зупинити виплати.

«Варто підкреслити один факт, що самі українці також повідомляють в ZUS про те, що виїжджають з Польщі і не хочуть отримувати пільги. Можна сказати, що українські громадяни підходять до цього питання дуже чесно», – прокоментував Павел Жебровський.

Поляки також фіксують випадки порушень з боку українських біженців. Саме тому уряд ухвалив поправку до закону про допомогу громадянам України, яка зробить систему жорсткішою. Уряд контролюватиме, щоб пільги надавалися тільки тим, хто має на них право.

Польща хоче скоротити усі зловживання і максимально ефективно використовувати державні гроші. Тому підготовлено проект чергових змін до Закону про допомогу громадянам України. Його мета – врегулювати питання, пов’язані з наданням допомоги біженцям у місцях колективного розміщення, організованих державними органами.

Згідно з пропозицією, з 1 березня 2023 року біженці, які перебуватимуть у Польщі понад 120 днів, повинні будуть покривати 50% своїх витрат. А з 1 травня 2023 року біженці, які перебуватимуть у Польщі 180 днів, охоплюватимуть 75% витрат, але не більше 60 злотих з особи на день.

Цей обов’язок не поширюватиметься на людей з інвалідністю, дітей, осіб пенсійного віку, вагітних жінок, осіб, які виховують дитину віком до 12 місяців, опікунів щонайменше трьох дітей, а також осіб, які перебувають у складному становищі, що не дозволяє їм здійснювати внески. Ситуацію має оцінити воєвода або суб’єкт, який надає допомогу.

З початку російської агресії до Польщі з України в’їхало майже 8 мільйонів українців, виїхало – понад 6 мільйонів.

Читайте також: Виготовлені в Україні паспорти можна отримати в трьох містах Польщі

Ілюстративне фото: dip.org.ua